БЛАГОДІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ
РИМСЬКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ПАРАФІЇ СВЯТОГО АНТОНІЯ З ПАДВИ
В МІСТІ ЮЖНОУКРАЇНСЬКУ
Церква, як релігійна інституція, має різноманітні форми прояву своєї присутності у суспільстві. Однією з яких є її соціальне служіння, що виявляється, передусім, через доброчинність. На сьогодні це питання є актуальним тому, що дослідження практикуючих соціальних проектів дає можливість з’ясувати напрямки та інтенсивність місіонерської діяльності Римо-Католицької церкви, на основі чого можна визначити ступінь її активності в незалежній Україні.
Як відомо, більшість соціальних проектів Римо-Католицької церкви направлені на допомогу дітям, безпритульним, людям похилого віку, хворим та зубожілим, допомозі малозабезпеченій молоді та підвищенню її духовного рівня. Покликана підтримувати та надавати консультації жінкам, що зазнають насильства у сім’ї, а також організація займається розповсюдженням інформації про негативні наслідки абортів, стаючи на захист ненароджених дітей.
Надаючи матеріальну допомогу, РКЦ не забуває про духовний (релігійний) та культурний розвиток, що вдало поєднуються у практиціїї доброчинних дій. Наприклад, перебуваючи в оздоровчих таборах чи спеціальному соціальному центрі, дітям організовуються реколекції, оази, катехези, а також програми для розвитку здібностей і вмінь.
Відпочинок за кордоном, як правило, організовують парафіяльні священики, використовуючи свої контакти із закордонними парафіями, організаціями і фондам. Наприклад польськими спільнотами. Такі відпочинки здебільшого проходять у релігійно-катехетичних таборах, де заодно дбають про фізичний розвиток дітей. У Варшаві щорічно проводяться програми «Міжнародної Парафіяди дітей та молоді», куди часто скеровуються діти з римо-католицьких парафій.
Крім того, парафіяльні осередки по можливості організовують відпочинок дітей у своїй місцевості.
Отже, соціальні проекти Римо-Католицької церкви в Україні мають широкий спектр допомоги, яка направлена не лише на подолання матеріальних труднощів, а й на забезпечення духовного розвитку та спроможності самостійно долати проблеми. Разом з тим, вже започатковані задуми удосконалюються та розповсюджуються на раніше неохоплені регіони.
Фінансування благодійноїдіяльності парафії забезпечуєтьсяза рахунок збору з парафіян, пожертв, суспільних джерел.
Свої пожертвування можна скласти на розрахунковий рахунок парафії за такими реквізитами :