Парафія

 


      ІСТОРІЯ ПАРАФІЇ

 

27 вересня 1994 року була створена релігійна громада римсько-католицької  парафії святого Антонія з Падви,яка розпорядженням Миколаївської обласної ради народних депутатів зареєстрована  25 травня 1995 року за №372-р. Парафію організував отець Річард Чайка, який  також у той час працював у Кривому Озері. Парафіяльна громада тоді налічувала 20 прихожан.

До осені 1996 року служби для парфіян, один раз на два тижні, проводили отець Славомір та отець Януш Ліс. Разом з ними працювали сестри-монахині Інна, Божена, Малгожата та Єва.

У листопаді 1996 року в парафії почав працювати священик, отець Ярослав Гіжицкі, який приїжджав  на служби з Миколаєва разом з монахинями Агнешкою та Малгожатою.

В квітні 1999 року отець Ярослав разом з Познаньським Великопольським Відділом «Спільнота Польська» організував  поїздку до Польщі.  Деякі парафіяни  вперше побували  на землях своїх предків. Вони молилися в Санктуаріях:  Калварії Забжидовскій, в Кракові на  Ясній  Гуре, в Санктуарії Матері Божої Фатімської, в Гнєзно, Ліхені, Познані за Папу Римського Івана Павла Другого та все духовенство, про мир на Землі, про міцну віру для нас,а також про те, щоб у нас був костел, отець настоятель та сестри-монахині.

До 2002 року парафія налічувала вже понад 60 прихожан, але для проведення богослужінь не мала свого приміщення, тому неодноразово зверталася до місцевої влади з проханням про виділення земельної ділянки для побудови дерев’яної каплиці.

З 2002 по 2011 роки парафіяни, Польське товариство «Полонія» та різні священики, які працювали в  місті Южноукраїнську, вели спроби отримати земельну ділянку для будівництва Божого Храму і розробляли проекти  для його побудови. У цей період постійного місця для поведення богослужінь не було, тому парафіяни змушені були молитися у різних гуртожитках та найманих квартирах. А 2005 року Южноукраїнською міською радою було надано договір про оренду земельної ділянки в районі тимчасового селища гуртожитків «Берлін – Брандербург».

В серпні 2011 року парафія отримала Державний Акт на право постійного користування земельною ділянкою.

2012 року було організовано каплицю, яка проіснувала до березня  2016 року в приватній квартирі, де проводилися довгоочікувані щоденні служби.

13 жовтня  2013 року  настоятелем парафії  став отець Кароль Карвовскі, який вже з 20 квітня 2015 року розпочав генеральне будівництво храму на виділеній земельній  ділянці, яке продовжується, а наша парафія  на сьогодні налічує  вже понад 100 прихожан.

10 травня 2020 року настоятелем – адміністратором парафії був призначенний отець Петро Каліновський, який продовжує добудову храму та займається душепастерською працєю у храмі та в “Центрі милосердя”.

На изображении может находиться: 1 человек, на улице[huge_it_slider id=”4″

Translate »